İŞLEYİŞ VE ÇALIŞMALAR

ANDUVET, binicilik sporu için son derece uygundur. At battaniyesinin içinde eşit bir şekilde dağılmış olan titreşim motorları, mekanik titreşimler üretirler. Bu titreşimler gergin bir halde bulunan kaslara oldukça yoğun bir rahatlama sağlar. ANDUVET kullanımı ile kas ve eklem ağrıları da dindirilebilir.

Kas sisteminin rahatlamasıyla elde edilen optimal sakatlık profilaksisi.

Egzersizden önce ısınma

Egzersizden sonra kasları gevşetmek

Rejenerasyonu arttırır

Kas sistemine enerji sağlar

Bir atın kas sisteminin nasıl çalıştığını bilirseniz, ancak o zaman onun performansıyla ilgili gerçekçi bir tahmin yürütebilirsiniz. Örneğin, kas yapımı için ata yeterli miktarda enerji sağlamanız gerekmektedir. Dengeli bir beslenme ve egzersiz performansın etkili bir şekilde artması için gerekenlerin temelini oluşturmaktadır. Dahası, rahatlama ve ağrı giderme için ek tedbirlerin alınması, yalnızca hayvanın sahibini değil, aynı zamanda hayvanın kendisini de mutlu edecektir.

Kas metabolizması nasıl çalışır?

Kas sisteminin çalışması için, onun bir çeşit "yakıt"a ihtiyacı vardır. Gıdaları birbirinden ayrı besin elementlerine ayırarak ve daha basit bir hale indirgeyerek, organizma, depolanan enerjiyi fiziksel amaçlar için kullanabilir. Bu enerjiden faydalanmak için, vücudumuz bir çeşit basit dolaşım ile karşılaştırılabilecek adenozin trifosfatı kullanır. İşte bu ATP, enerji açısından son derece zengin olup "kas yakıtı" için mükemmel bir seçenek olmaktadır. Her neyse, bu enerji yüksek miktarlarda fiziksel efor kullanıldığında hızlı bir şekilde tüketilmek üzere sayıca oldukça sınırlı miktarlardaki kas hücrelerinde düşük bir miktarda depolanır. Sarf edilen fiziksel efor sonucunda kimyasal enerji dinamik enerjiye ve ısıya dönüştürülür.

Optimal Eğitim:

Etkili ısınma ve yeterli rejenerasyon aşamaları eğitim etkisini arttırır.

ANDUVET rahatlamayı ve rejenerasyonu nasıl temin eder?

ANDUVET'in rahatlatma etkisi vücutta elektriksel mikro akımlar oluşturan mekanik vibrasyonlara dayanır. Bunun sayesinde, hücreler uyarılır, daha çok ATP üretilir ve sonuç olarak hücrelerimizde bulunan enerji miktarı arttırılır. Bu biyolojik enerji rejenerasyon sürecini uyarır, doğal fiziksel fonksiyonları destekler ve metabolizmayı güçlendirir. Bu yolla, rejenerasyonun daha uzun süre sağlanması kolaylaştırılmış olur.

Vibrasyonlar kas sistemi için derin bir rahatlama temin ederler ve derin kas gerginliklerinin yok edilmesini kolaylaştırabilirler. Binicilik sporunda birkaç uygulama alanının faydalı olduğu bulundu. Bir yandan kas sistemini büyük bir efor gerektirecek durumdan önce rahatlatmak oldukça önemliyken ve sakatlık riskini azaltmaya yardımcı olurken, diğer yandan müsabaka sonrasında da, masaj ile kıyaslanabilecek bu uygulama, son derece yararlı olabilir. Gerçeği söylemek gerekirse, mekanik titreşimlerin uzun süreli etkisi endorfinlerin salınımını arttırıp destekleyerek ağrı giderilmesine katkı sağlayabilir.

Çalışmalar

Bu termografik kayıtlar, 67 at üzerinde gerçekleştirilen bir çalışmanın parçasıydılar. Bunlar, ANDUVET'in kullanımı öncesinde, sırasında ve sonrasındaki dolaşım düzeylerini belirtmektedirler.

Kullanım öncesinde, vücut ve uzuvlar çok soğuk olurlar.

Yaklaşık 8 dakikalık uygulamadan sonra, kan dolaşımı yavaşça ilerleme kaydetmeye başlar.

15 dakikalık kullanımdan sonra, daha derinlerde bulunan kas katmanlarına ulaşan, kan dolaşımında oldukça güçlü bir artış meydana gelir.