ANDUMEDIC® 3

Ağrı giderimi. Performans ve toparlanma. İyi görünme ve iyi hissetme

Amacınız ister ağrınızı dindirmek, isterse sağlıklı hissetmek veya iyi görünmek olsun, konu fiziksel iyiliğimiz ve bütünsel sağlığımızı korumak ve geliştirmek olduğunda hepimizin farklı ihtiyaçları bulunmaktadır.

The ANDUMEDIC® 3 has been conceived and engineered with the specific requirements of different groups of individuals in mind.

1. Hareketlilik/mobilite ve ağrı dindirimi ile ilgilenenlere

Vücudun hareketliliği bağlamında kronik boyun ve sırt ağrısının, osteoporoz/kemik erimesinin ve fibromiyaljinin doğrudan etkileri bulunmaktadır. Bu rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz, hızlı bir ağrı dindirimi sağlayacak yolları aramak, sizin için gündelik bir uğraştır. Gün içinde hareketliliğinizi artıracak yollar arayıp olabildiğince normal bir hayat sürmeye çalışırsınız.

ANDUMEDIC® 3 aşağıda belirtilen şekillerde yardımcı olabilir:

 • Yoğun sırt ve boyun zorlamalarından, fibromiyaljiden, artritten, fıtıktan ve diğer uzun süreli rahatsızlıklardan ileri gelen kronik ağrıların azaltılması (Oberbillig et al. 2007, Bucka & Reich 2008, DGA 2009, DGA 2012).
 • Hareket açıklığınızın artırılması ve genel olarak hareketliliğinizin iyileştirilmesi (Stutz & Gebel 2004, Klein, 2005).
 • Kas geriliminin azaltılması (Stutz/Gebel 2003, Ehlen S. 2014).
 • Önleyici ve koruyucu kullanım yoluyla ağrının sınırlandırılması.

ANDUMEDIC® 3 azaltılmasında yardımcı olmak üzere iki çeşit Andulasyon prensibi uygular:


Kapı-Kontrol İlkesi
Omuriliğin, Andulasyonun oluşturduğu hoş/keyif verici uyaranların geçişine öncelik vermesi ve ağrılı uyaranlara kapıyı kapatması, yani etkili bir şekilde engellemesi olarak açıklanan “Kapı-Kontrolü prensibi” ile kısa süreli ağrı dindirimi elde edilir. (Melzack R., Wall P. D., 1965, Albrecht PJ. et al., 2013).

Endorfin salınımı
Andulasyon sırasında vücuda verilen titreşimlerin amplitüdleri ve frekansları her beş saniyede bir değiştiğinden, vücut bu titreşimlere alışkanlık geliştirememektedir. Bu durum da endorfin (vücudun otojen, doğal morfin hormonları) salınımına neden olur ve “Kapı-kontrolü” mekanizmasından bile daha etkili olacak şekilde güvenli ve tamamen doğal, uzun süreli, kalıcı bir ağrı dindirimi sağlar.

2. Sporda ve yoğun fiziksel aktivitelerde performansını artırmak isteyenler için

Aktif bir şekilde spor yapanlarda daima, performansı çeşitli yollardan artırmaya yönelik bir istek bulunmaktadır. Aradığınız şey gücünüzün, konsantrasyonunuzun artması ve daha yüksek direnç seviyelerine ulaşmaksa, ya da basitçe daha hızlı ve etkili bir toparlanma, rejenerasyon dönemi geçirmekse, ANDUMEDIC 3 size yardımcı olabilir:

 • Egzersizden ya da yoğun fiziksel aktiviteden önce ısınma sürecinin geliştirilmesi
 • Sahadaki performansınızın geliştirilmesi ve dayanıklılığınızın artırılması
 • Hızlandırılmış bir rejenerasyon dönemi

“Andulasyonu her maçtan sonra kullanıyorum. Onsuz yapamam çünkü daha hızlı toparlanmama yardımcı oluyor”. David Ferrer (profesyonel tenis oyuncusu)

Söz konusu hızlandırılmış bir toparlanma sürecine kavuşmada ANDUMEDIC 3’ün üç önemli karakteristiği bulunmaktadır:


Yenilenmiş enerjinin hücrelerinize ulaştırılması*

Andulasyon seansları sırasında deneyimlenen mekanik titreşimler, elektriksel mikro-akımlar üretir. Bu akımlar ATP (Adenozin Trifosfat) üretimini uyararak hücrelerde bulunan enerji miktarının artmasını sağlarlar. Bu biyolojik enerji hücre metabolizmasını hızlandırır, doğal fiziksel fonksiyonları destekler ve rejenerasyon süreçlerinin uzun süreli/kalıcı olarak uyarılmasını sağlar. Buna bağlı olarak Andulasyon, fiziksel aktiviteler için gerekli olan ısınma aşamasının süresini kısaltır ve ilgili aktivitenin ilk aşamasından itibaren daha yüksek bir güce ve artırılmış bir performansa sahip olmanızı sağlar. Bu durum, yumuşak doku ve genel sakatlık riskini azaltmaktadır. (*Lie­vens et al. 2015)

Kan dolaşımı ve lenf akışının iyileştirilmesi*

Andulasyon’un yaydığı titreşimler, vücuda derinlemesine nüfuz eden kızılötesi ışık ile birleştirilerek kan damarlarının genişlemesine yardımcı olan ve aynı zamanda hoşa giden/keyif veren yoğun bir ısı üretmektedirler. Bu durum kan dolaşımını hızlandırır ve bütün hücresel dokulara gerekli olan besinlerin ulaştırılma işlemlerini uyararak lenfatik akışı iyileştirir, dolayısıyla da vücudumuzda bulunan atık ürünlerin atılmasını hızlandırır ve kaslardaki laktik asit birikimini azaltır.


Kas geriliminin azaltılması* ve rejenerasyon süreçlerinin hızlandırılması**

Andulasyonun keyif veren titreşimleri, duyusal sinirlerlerimiz üzerine anında rahatlatıcı ve stres giderici bir etkiye yol açan bir uyarı oluştururlar. Tüm kaslardaki – özellikle de kalp kasındaki – baskıyı azaltarak, daha çok rahatlamamızı ve daha kolay bir şekilde toparlanmamızı sağlarlar.

3. Vücutta tutulan suyu azaltmak ve vücut ağırlıklarını kontrol etmek isteyenler için

Sağlıklı olmak, aynı zamanda sağlıklı görünmek anlamına da gelebilir. İnce ve sıkı bir vücudun tadını çıkarmak, veya selülitten kurtulmak için yapılması gereken temel şey, vücutta tutulan suyun atılmasını sağlamaktır. Ancak bizi sürekli meşgul kılan yaşam tarzlarımız ve modern yaşamın baskıları yüzünden bu hedeflere ulaşmak, pek de kolay olmamaktadır.

Bu konuda ANDUMEDIC® 3 size yardımcı olabilir:

 • Çevresel su tutulmasının ve buna bağlı olarak bacaklarda, bileklerde, ellerde, ayaklarda ve karın bölgesinde meydana gelen istenmeyen şişkinliklerin azaltılması
 • Su kaybı aracılığı ile vücut ağırlığının kontrol altına alınması
 • Diyeti kestiğinizde veya diyetinizi katı bir şekilde uygulamayı bıraktığınızda meydana gelen “yoyo etkisinden” kaçınılması
 • Selülitin azaltılması
 • Yaşlanma belirtilerinin azaltılması

ANDUMEDIC® 3 invaziv olmayan terapi teknolojilerine öncülük etmektedir ve gündelik konforunuzu artırmanıza aşağıdakileri gerçekleştirerek yardımcı olabilir:

Vücutta tutulan suyun azaltılması

Andulasyon sırasında tüm vücuda verilen titreşimler, lenfatik sistemi önemli ölçüde uyararak lenf akışını* iyileştirip atık ürünlerin emilimini kolaylaştırırlar. ANDUMEDIC 3’ün vücudun fazla sıvılarını idrar söktürücü ilaçlar kullanmadan doğal bir yolla atmasını sağlaması yolundaki faydası, lenfatik sistemin fazla sıvıları uzaklaştırmasına destek olan düşük basınçlı bir masajın sağladığı faydalara benzetilebilir.


Vücut ağırlığının kontrol edilmesi
Andulasyon, metabolizmayı birbirinden ayrı iki mekanizma aracılığı ile hızlandırır. İlk olarak, vücudun farklı dokularına fazladan besin gönderilmesini sağlayacak şekilde kan dolaşımını uyararak (3 numaralı prensip www.hhp-international.com/andullation/wirkprinzipien), kişinin zindeliğini artırması, ikinci olarak ise, lenf akışının uyarılmasıyla (5 numaralı prensip), atık ürünlerin daha iyi bir şekilde emilmesini sağlayarak, kilo kaybına yardımcı olmasıdır. Düzenli Andulasyon seansları, diyeti bıraktığınızda da fazla karbonhidrat yakımını sürdürdüğünden, önceden kaybedilmiş kiloları geri alma riskini ortadan kaldırır.

Selülitle mücadele ve yaşlanma belirtilerinin azaltılması
Mekanik titreşimlerin ve kızılötesi ışının cilt üzerinde meydana getirdiği kombine etkisi, kolajen üretimini uyarır ve iyileştirir. Bunun gibi, Andulasyon da, ciltteki çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilir ve cildi daha sıkı ve pürüzsüz bir yapıya kavuşturabilir. (Cheng N., Van Hoof H., Bockx E. ve diğ. 1982; Fukada E., Yasuda I. 1964; Minary-Jolandan M, Yu MF 2009)
Andulasyon hücre içi enerji üretimini artırırken (1 numaralı prensip) kolajen üretimini de stimüle eder* (5 numaralı prensip). Kaslara giden kan miktarını artırarak ** (3 numaralı prensip) metabolizmayı hızlandırır, hücrelere gönderilen besinlerin artırılmasının yanısıra metabolik atık ürünlerin vücuttan atılmasına da yardımcı olur. Bu durum ciltteki hücre yenilenme işleminin lehinedir. Aynı zamanda kas gerilimleri de giderilir*** (4 numaralı prensip) ve bu yolla kasların dinlendirilmesi, kırışıklıkların hafifletilmesi sağlanmış olur. Kelimenin tam anlamıyla cildi “felce” uğratan bir botoks tedavisi ile karşılaştırıldığında Andulasyon, cildi tamamen doğal yollarla rahatlatan ve koruyan bir işlemdir. *Fukada E., Yasuda I. (1964). Kolajende Pizoelektrik Etkiler. Journal of Applied Physics, sf: 117-121 **Lievens ve ark. 2015
hhp logo

Hayatınıza bir gülümseme ekleyin☺

hhp logo

Hayatınıza bir gülümseme ekleyin☺